Covid 19 – Rusya Vizesine Etkisi

Rusya vizesi covid krterleri

Covid 19 – Rusya Vizesine Etkisi

Tüm dünyayı önemli derecede etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle karmaşık bir hal alan vize işlemlerinden Rusya’nın nasıl etkilendiğini merak ediyor olabilirsiniz. Vize hizmetlerinin belirli süreliğine askıya alındığı ülkelerden birisi olarak karşınıza çıkan Rusya’da turizm, iş gezisi gibi alanlarda bazı problemlerin yaşandığı görülmektedir.

Bu kapsamda kısıtlamaların hangi tarihler arasında geçerli olacağını, kısıtlamaların ardından uygulamaların nasıl devam edeceğini merak ediyorsanız, tüm sorularınızın yanıtlarını alabilmek için ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle sizler için avantajlı olabilecek durumları sunan ve tüm şartlarınızı gözden geçirecek olan çalışanlarımızın deneyimli ve profesyonel olacağını görebileceksiniz.

Yeni tip koronavirüs salgınından dolayı diplomatik temsilcilikler tarafından durdurulduğu duyurulan vize işlemlerinin geçici sürelerle gerçekleştirilmemesinden etkilenen ülkeler arasında Rusya’yı görebiliriz. Buna göre elektronik ortamlarda gerçekleştirilen işlemler de dahil olmak üzere, alınan durdurma kararlarının devamı halinde gerçekleştirilecek duyurularla ilgili olarak sizlere en güncel içerikleri sunmaktayız.

Rusya Vize Başvurularında Covid-19 Kısıtlamaları

Rusya’nın uygulayacağı bu kısıtlamaların dışında kalacak kişilerin kimler olacağının yanıtını merak ediyorsanız, tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. Rusya’daki resmi temsilciliklerde görevli olan kişilerin ve aile üyelerinin, diplomatik ve hizmet pasaportuna sahip olanların ve kalıcı ikametleri Rusya’da olanların vize kısıtlamalarından muaf tutulduğunu belirtebiliriz. Bu kişilere uygulanmayan prosedürler ve yeni gelişmelerle ilgili olarak sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Rusya’nın resmi kanalları aracılığıyla yapılan yazılı açıklamalarda Covid-19 salgını sonrasında gerçekleştirilecek işlemlere dair detaylara yer verilmektedir. Hangi sebeple olursa olsun, yabancıların vize muafiyeti olması durumunda ülkede kalabilecekleri sürelerin uzatılması mümkün olacaktır.

Rusya’nın yaptığı bu açıklamalarda vize sürelerinin uzatılmasına yönelik ayrıcalıkların sağlandığına değinilmiştir. Çalışma izninde bulunacak olan kişilerin yapacakları başvuruların devam edeceği de bu bilgiler arasında yer almaktadır. Daha kapsamlı bir şekilde gelişmeleri takip edebilmek ve mevcut şartlarınıza göre başvuruları hangi tarihlerde yapabileceğinizin yanıtını alabilmek için bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Yabancıların vize süresini nasıl uzatabileceğini ve vize türlerine göre hangi evrakların güncel olarak isteneceğini paylaşmaya devam ediyoruz. Ayrıca vize ücretlerinde meydana gelen değişikliklerle ilgili olarak da tüm detaylara erişmenizi kolay bir hale getiriyoruz. Rusya vize işlemleri ve süreçlerinde Covid-19 salgınıyla bağlantılı olan en yeni ve güncel gelişmeleri sizlerle paylaşacağımız sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Covid 19 – Rusya Vizesine Etkisi S.S.S

Covid 19 - Rusya Vizesine Etkisi Nedir?

Rusya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin seyahatlerinden 72 saat önce PCR testi yaptırmaları gerekmektedir. Aşı olan kişilerinde mutlaka PCR testi yaptırmaları zorunludur. PCR testleri e nabız üzerinden İngilizce çıktı alınması yeterlidir. Covid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası zorunlu değildir ancak her ihtimale karşı tercihen yaptırılması tavsiye edilir. Transit olarak Rusya üzerinden uçuş yapacaklar yolcuların da 72 saat önce PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.

Rusya Vizesi Nasıl Alınır? Covid 19

Rusya Vizesi yetkili vize başvuru merkezlerine gerekli vize evrakının teslimi ve Rusya vize ücretinin ödenmesi sonucu alınır. Rusya'ya girmeden önce Covid 19 kapsamındaki tedbirlere uymak gerekir.

Rusya Vize Veriyor mu? Covid 19

Evet. Rusya'ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 30 gün süreyle, Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri ise 90 gün süreyle Rusya ziyaretleri için vizeden muaftır.

Rusya Ticari Vize sayfamızı ziyaret ediniz.