Özel Durumlarda Verilen Rusya Ziyaret Vizesi

Özel durumlarda verilen rusya vizesi hakkında

Özel Durumlarda Verilen Rusya Ziyaret Vizesi

 Rusya’da bulunan yakının ya da aile üyesinin ölümü, tedavisi ya da ağır hastalığı gibi durumlarda vize alınabilir. Bunun adına ziyaret edilecek kişinin yardıma, desteğe ihtiyacı olduğuna dair Rus resmi makamlarından belge veya vefatın bildirildiği uluslar arası bildirgenin evraklar içerisinde olması gerekmektedir.

 

Rusya aile ziyaretçi vizesi 3 günlük olup isteğe bağlı olarak tek ya da çift girişli şekilde alınabilmektedir.

Özel Durumlarda Verilen Rusya Ziyaret Vizesi S.S.S

Özel Durumlarda Verilen Rusya Ziyaret Vizesi Nedir?

Rusya Özel Ziyaret Vizesi, Rusya Federasyonu'nda ikamet eden yakını ile ilgili ölüm, hastalık gibi durumları belgeleyen kişilere de verilmektedir. Rusya vizesi tek ya da çift girişli olarak 90 gün kalış süreli olarak verilebilmektedir.

Rusya Özel Ziyaret Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Özel ziyaret vizesi bir girişli veya iki girişli , 90 gün süreli verilebilir. Ekstra olarak tedavi görmek, veya yakın akrabasının ağır hastalığı veya ölümü nedeniyle Rusya Federasyonuna giriş yapması gereken yabancı vatandaşın yazılı müracaat üzerine Rusya Federasyonu elçisinin veya Rusya Federasyonu baş konsolosunun kararı ile kendisine özel ziyaret vizesi verilebilir.

Rusya Özel Ziyaret Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Dilekçeye şunlar eklenmelidir: acil sağlık yardımı, acilen hastaneye yatırma veya acilen incelemeye alınması, veya ziyaret edilecek kişinin devamlı bakıma ihtiyacı olduğunu gösteren Rus sağlık kurumunun resmi antetli kağıdına basılan (mühür ile tasdik edilmiş olan) yazılı teyidi; veya vatandaşın vefatı ile ilgili belge – vize için müracaat eden kişinin yakın akrabası ( yakın akrabaları olarak eş, çocuklar, ebeveynler, buna dahil olarak eşlerden birinin eşlik eden kişi olması durumunda, erkeğin veya kadının ebeveynleri, erkek ve kız kardeşleri kabul edilir); iletişim kurumunun yetkilisi tarafından tasdik edilen, vatandaşın vefatını bildiren uluslararası telgraf ; vize için müracaat eden kişi ile ziyaret edilecek kişinin veya vize için müracaat eden kişi ile vefat eden kişinin yakın akraba olduklarını gösteren evrak.

Rusya Turistik Vize sayfamızı ziyaret ediniz.