Rusya Konsolosluk Pasaport Vize Randevu

Rusya Konsolosluk Pasaport Vize Randevu

Rusya Pasaport ve Vize Randevu İşlemleri

Yeryüzünde, bir ülke için ulaşılabilecek en büyük sınırlar, bugün Rusya’nın sahip olduğu topraklardan oluşuyor. Rusya, dünyanın en büyük kara sınırına sahip ülkesi olmakla birlikte, hali hazırda bugün Amerika Birleşik Devletleri’ne ait olan Alaska toprakları da 1867’de ülkeden ayrılmış ve Amerika’ya devredilmiş bulunuyor. Buna rağmen, hâlâ dünyanın en büyük coğrafi ülkesi olan Rusya, 144.5 milyon nüfusu ile de oldukça kalabalık bir ülke. Rusya vizesi alarak bu ülkeye seyahat ederseniz, ülke nüfusunun büyük çoğunluğunu taşıyan, Başkent Moskova ve etrafındaki şehirlerde keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

 

Rusya, Avrupa Birliği ya da Schengen ülkelerinden bağımsız bir Avrasya ülkesi. Ülke topraklarının büyük çoğunluğu Asya kıtasında iken, kuzeyde Arktik Buz Denizi, Kara Denizi, Laptav Denizi, Sibirya Denizi ve Çukçi Denizi’ne, doğuda Okhotsk ve Japon Denizi’ne, Güne Batı bölgesinde Karadeniz, Hazar Denizi ve Azak Denizi’ne, Kuzey Batıda ise İskandinavlara komşu olan Baltık Denizi’ne sınırları bulunuyor. Rusya’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları, bir dönem için geçici olarak vizeden muaf olsalar dahi, hali hazırda bu ülkeye seyahat edebilmek için Rusya vizesi almak şart. (Siyah, Yeşil ve Gri Pasaport hariç)

 

Rusya Vize Randevusu Açıldı

 

Rusya ile yapılan ve belirli bir süre sonra sona eren vizesiz seyahat anlaşmaları, ne yazık ki bir süre sonra rafa kaldırıldı. Bugün, Umuma Mahsus olarak tabir edilen Bordo Pasaport sahibi Türk vatandaşlarımız, Rusya seyahati için Rusya vizesi almak durumunda. Vize işlemleri için kalıplaşan bir sistem olmakla birlikte, öncelikle vize başvurularınızın yapılması, ardından ‘’Rusya vize randevusu alındı’’ bilgisini edinmeniz, sonrasında Konsolosluk randevunuza gitmeniz ve en son olarak da vizenizin hazırlanıp tarafınıza iletilmesi söz konusu. Tüm bu işlemler için vize başvuru merkezimizi tercih etmekle, olabilecek en hızlı ve en doğru vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

 

Vize başvuru merkezlerimiz, 81 ilde hizmet vermekte ve siz değerli misafirlerimiz için tüm detayları düşünen ekip arkadaşlarımızca yönetilmektedir. Yapmak istediğiniz Rusya vizesi başvuru işlemleri adına, gözünüz arkada kalmadan tüm sorumluluğu vize departmanlarımıza bırakabilirsiniz. Kendilerinden alacağınız danışmanlık ve hizmet sürecinde, sizlere ellerinden gelenin fazlasını yapacak ve vize alana dek her detay için koşturacaklardır. Sizler bu sayede vize derdinde olmak yerine seyahat programınıza odaklanırken, bizler ise tüm prosedürleri yerine getirebiliriz.

 

Rusya Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

 

Rusya vizesi uzun süreli olarak alınabilen bir vizedir. Kısa süreli opsiyonlar da bulunmakla beraber, iş gereği, oturum gereği, aile birleşmesi gereği, eğitim gereği ve benzer nitelikte durumlar için Rusya tarafından bu tür vize imkânları sağlanabiliyor. Ancak, bu gibi durumlar neticesinde her ülkede olduğu kadar, Rusya’da da bir takım prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Örneğin, uzun süreli bir pasaport sahibi olmanız, seyahat amacınız ve seyahat türünüz oldukça önemli. Bu aşamada geçerli sebep ve seyahate dayandırılan nedenler ile uzun süreli vize alma hakkına sahip olabilirsiniz. Rusya vize türleri;

 

  • Rusya turist vizesi
  • Rusya öğrenci vizesi
  • Rusya ticari vize
  • Rusya özel vize
  • Rusya aile ve arkadaş ziyareti vizesi
  • Rusya sağlık vizesi
  • Rusya ulusal vize

 

Türlerinden oluşuyor. Tercih ve seyahat bilgilerinize bağlı olarak, hangi vizeye ihtiyaç duyacağınızı sizler adına biz belirleyebiliyoruz. Belirlenen ve tercihinize uygun olarak işleme alınan başvurular sayesinde, Rusya vizesi almak görevini, sizin için biz ele alıyor ve biz sürdürüyoruz. Tüm bu vizeler karşılığında 15 ile 90 gün arasında Rusya’da bulunabilirken, ulusal vize ile uzun süreli Rusya vizesi olarak ülkede kalabiliyorsunuz.

 

Rusya Vizesi Ücretleri Güncellendi

 

2020 yılı için ise Rusya vize ücretleri güncellendi. Yapılan güncelleme ile birlikte güncel Rusya vizesi ücretleri şu şekildedir;

 

Tek girişli turistik vize için konsolosluk harç ücreti 80 $ (USD) – İşlem süresi 5-7 gün

Tek girişli turistik vize için konsolosluk harç ücreti 160 $ (USD) – İşlem süresi 1 gün

Çok girişli turistik vize için konsolosluk harç ücreti 128 $ (USD) – İşlem süresi 5-7 gün

Çok girişli turistik vize için konsolosluk harç ücreti 256 $ (USD) – İşlem süresi 1 gün

 

Tek girişli ticari vize için konsolosluk harç ücreti 80 $ (USD) – İşlem süresi 5-7 gün

Tek girişli ticari vize için konsolosluk harç ücreti 160 $ (USD) – İşlem süresi 1 gün

Çok girişli ticari vize için konsolosluk harç ücreti 240 $ (USD) – İşlem süresi 5-7 gün

Çok girişli ticari vize için konsolosluk harç ücreti 480 $ (USD) – İşlem süresi 1 gün

 

Rusya Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

 

Türkiye, geçtiğimiz yıllarda Rusya ile yapılan anlaşma gereğince vizeleri kaldırmış, ancak Suriye’de yaşanan istenmeyen bir konu sebebi ile vize uygulaması tekrar devreye girmişti. İki ülke arasında yaşananlar geride kalırken, vize uygulamasının tekrar rafa kalkması gündemdeydi. Ancak, son yapılan vize ücreti güncellemeleri de gösteriyor ki, Rusya vize işlemlerini rafa kaldırmaya hazır değil. Rusya vizesi almak için ödenecek olan ücretlerde de büyük zamlar yapan komşu ülke, en uygun vize bedelini elektronik vize ortamında sağlıyor. Buradan konsolosluk harcı talep etmeyen Rusya, E-vize için 250 TL talep ediyor.

Rusya vizesi almayı pasaport ortamında talep ediyorsanız, bu durumda son basamakta Rusya Konsolosluğu’nda mülakata girmeniz gerekecek. Adınıza oluşturulan vize pasaport randevu işlemleri ile Konsolosluk randevunuza, belirlenen tarihte katılarak mülakata katılabilirsiniz. Mülakat sonrası işlemler devam edecek ve siz işinize ya da evinize dönerken, biz takibini sizler adınıza devam ettireceğiz. Her şey son bulduğunda ise Romanya Vizesin’de olduğu gibi  pasaportunuzu adresinize göndererek, vize işlemlerinizi sonuçlandırmak, bizim için mutluluktur.

Give a Comment

Acil Vize