Rusya Aile Ziyareti Vizesi

Rusya aile ziyaret vizesi nedir

Rusya Aile Ziyareti Vizesi

 Rusya aile ziyareti vizesi ile alakalı başvurunun gerçekleştirilmesi adına davetiye alınması gerekmektedir. Alınacak davetiye için ise Rusya Göç Şubesi veya Rusya Dışişleri Bakanlığı ile iletişime geçilmelidir. Davetiyenin verilmesi ise 45 günü bulabilecektir. Fakat Rusya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen acenteler ile davetiyeler çok daha kısa sürede alınabilecektir. Davetiye yerine beyan edilebilecek diğer bir alternatif ise Rusya vatandaşının konsolosluk adına sunulacak vatandaşın konsolosluk adına sunacakları beyan olacaktır. Bu beyan sunulacaksa başvuru esnasında başvuru sahibinin pasaport aslı ve fotokopisi, yabancı olan kişinin başvuru sahibi ile yakınlık derecesini gösterecek belge, Rusya iç pasaportun aslı ve fotokopisidir. Bu vize Rusya’da 30 gün kalma hakkı taşıyacak tek veya çift girişli olacaktır.

Rusya Aile Ziyareti Vize Ücreti

Vize ücreti, belirli dönemlerde değişimler gösterebilmektedir. Ücretteki değişimler vize ile alakalı istenilen giriş sayısı ve işlem süresine göre farklılaşır. Rusya aile ziyareti vize ücreti içerisinde konsolosluk harç bedelleri, davetiye alımı, vize ücreti gibi detaylar bulunmaktadır. Yabancı uyruklu kişilerde ise vize ücreti farklı olabilir. Konjonktüre bağlı oluşan değişikliklerden ötürü başvuru öncesinde güncel ücret bilgileri kontrol edilmelidir.

Rusya Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  1. Vize başvuru formu: Rus resmi makamları, kişilerin başvuru formunda yer alan bilgilerinin doğruluğuna önem verir. Yapılacak olan yanlış bilgilendirmeler ya da tutarsızlık, başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.
  2. Pasaport: Pasaportun seyahat sonrasında en az 6 ay geçerliliği olmalı ve vizenin basılması adına en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir.
  3. Fotoğraf: 3.5×4.5 cm ölçülerinde biyometrik 1 adet fotoğraf talep edilmektedir.
  4. Davetiye: Aile ziyareti adına kişinin davetiyesi olması gerekmektedir.

Uçak bileti: Vizeni kabul edilebilmesi adına gidiş dönüş

Rusya Aile Ziyareti Vizesi S.S.S

Rusya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 Yapılacak Rusya aile ziyareti vizesi en az 7 ila 10 gün içerisinde sonuçlanır. Konsolosluğun tatil olduğu ya da kapalı olduğu günler bu süreye dahil değildir. Bununla beraber vizenin çıkış süresini etkileyebilecek ek evrak isteme gibi durumlarda da vize çıkış süresi uzayabilecektir

Rusya Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır? 

Rusya aile vizesi alımı adına aile bağlarının ispatlanması ve seyahat amacının belirtileceği belgelerin eksiksiz olarak sunulması gerekmektedir. Aile vizesinin alınması adına başvurular Rusya Dışişleri Bakanlığı ya da Rus Göç Şubesi bünyesinden resmi davet alınmalı veya Rusya’da ikamet etmekte olan aile yakını tarafından beyan sunulmalıdır.

Konsolosluk eğer ki gerekli görürse genel evrakların yanı sıra ek evraklarda talep edebilmektedir. Bununla beraber mülakata da çağrılabilirler. Rusya aile vizesi için şahsen başvuru yapılmasının yanı sıra konsolosluk tarafından yetkilendirilecek acenteler üzerinden de başvurular yapılabilir.

Rusya Aile Birleşimi Vizesi sayfamızı ziyaret ediniz.