Rusya Başkonsolosluğu Antalya

Rusya Antalya başkonsolosluğu iletişim

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Tatil Günleri 2023

Rusya Başkonsolosluğu Antalya, Türkiye resmi tatillerinin yanı sıra Rusya resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir. 

 

30 Aralık – 8 Ocak 2018    Yeni Yıl Tatili ve Noel Bayramları

23 – 25  Şubat                    Vatan Koruyucusu Günü

8 – 11    Mart                       Dünya Kadınlar Günü

29 Nisan – 2 Mayıs             İşçi ve Bahar Bayramı

9 Mayıs                              Zafer Günü

10 – 12 Haziran                  Rusya Ulusal Günü

3 – 5  Kasım                        Milletlerin Birleşme Günü

14 – 17 Haziran                   Ramazan Bayramı

20 – 24 Ağustos                  Kurban Bayramı

29 Ekim                              Cumhuriyet Bayramı

30 Ağustos                         Zafer Bayramı

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Tatil Günleri 2018

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Tatil Günleri 2018

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Vize

 Rusya Konsolosluğu, insanların Rusya’ya yasal bir şekilde girmeleri adına gerekli vizeye vermeye yetkili olacak tek kurumdur. Vize almak için yapılacak başvuruda en az 6 ay geçerli olan pasaport, Rusya vize başvuru formu, 3,5×4,5 cm boyutlarında 2 adet biyometrik fotoğraf, Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişiler için Türkiye ikamet iznidir.

Bu temel evrakların yanı sıra istenilecek olan ek evraklar ise başvurmak istenilen Rusya vize türüne göre değişim gösterecektir.

Vize başvuru işlemlerinden sonra ise genel olarak vize işlem süresi 7 iş günü sürmektedir. Lakin kimi vize türlerinde ise süre en az 10 iş günü sürmektedir.

Ayrıca resmi tatil günleri ve hafta sonu da Antalya Başkonsolosluğu hizmet vermemektedir. Ek evrak talep edilmesi durumunda da vize alımı için geçecek süre uzayacaktır.

Olumsuzluklar ile karşı karşıya kalınmaması adına istenilen evraklar eksiksizce hazırlanmalıdır.

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Vize

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Vize

 

Antalya Rus Konsolosluğu Evlilik

 Rusya vatandaşı ile evlenme işlemi Rusya Antalya Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmemektedir. Evlilik işlemleri adına yerel evlendirme dairesine başvurulması gerekmektedir.

Türkiye’de bulunan evlendirme daireleri Rus ve Türk vatandaşlarının evlenmeleri adına azı belgeler talep etmektedir. Bu belgeler arasında yer alan ve Rusya Konsolosluğu’ndan alınacak olan belge bekarlık belgesidir.

Rusya Antalya Başkonsolosluğu, Muğla ve Antalya’da yaşayan Rusya vatandaşlarına bu belgeyi vermektedir. Rusya vatandaşının  bekarlık belgesi talep etmesi adına konsolosluğun dilekçe formu, yazılı olan pasaport sayfalarının fotokopisi, Türk vatandaşın kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi sunulmalıdır. Belgenin çıkış süresi 1 gündür.

Bekarlık belgesinin alınmasından sonra bulunulan ildeki kaymakamlık ya da valilikteki imza onay ile tasdik edilmesi gerekmektedir.

Rusya vatandaşı evlendikten sonra değişen soyadını kimlik ve pasaporta işletmek adına Rusya Federal Göç Bürosuna başvurması gerekmektedir

Rusya Konsolosluğu Evlilik

 Rusya’nın Trabzon Konsolosluğu hiçbir şekilde Rusya vatandaşı ile evlendirme işlemini gerçekleştirmemektedir. Dolayısıyla evlilik isteyen kişiler bunun için yerel evlendirme dairesine başvuruda bulunmalıdır.

Rusya Konsolosluğu bu aşamada Türk evlendirme daireleri tarafından Rus vatandaşları ile yapılacak evlilik işlemlerinde talep edilen belgeyi verebilecektir.

Bu belge için Rusya Konsolosluğu kişilerden dilekçe formu, geçerli olan Rusya pasaportu, geçerli bir Rusya iç pasaportu, Türk vatandaşının kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi istenmektedir.

1 iş günü içerisinde çıkartılacak olan belge sonrasında ikamet edilen ilde bulunan valilik ya da kaymakamlıklarda imza onay ile tasdikleme işlemi yapılmalıdır.

Kimi zaman evlendirme dairesi farklı ek belgeleri de talep edebilmektedir. Evlilik sonrasında pasaport ve kimlikteki bilgilerin değişimi için Rusya Federal Göç Bürosu’na başvurulması gerekmektedir.

Rusya Başkonsolosluğu Antalya S.S.S

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Adresi Nedir?

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Adres Park sok.,No: 30, 07100 Yenikapı, Antalya

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Telefon Numarası Nedir?

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Telefon +90 242 248 3202

Rusya Başkonsolosluğu Antalya E mail Adresi Nedir?

Rusya Başkonsolosluğu Antalya E mail [email protected], [email protected]

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Çalışma Saatleri Nedir?

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Çalışma Saatleri Pazartesi-Cuma 09.00-13.00 / 14.00-18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Rusya Konsolosluklar sayfamızı ziyaret ediniz.