Rusya Çalışma Vizesi Nasıl Uzatılır?

Rusya Çalışma Vizesi Nasıl Uzatılır?

Rusya Çalışma Vizesi Nasıl Uzatılır?

 

Çalışma izni başvurusundan sonra çıkacak çalışma kartı ile beraber 3 aylık süre ile tek girişli vize alınmış olacaktır. Bu vizenin tekrardan uzatılması için Rusya sınırlarına giriş yapılması gerekmektedir.

 

Rusya Federasyonu’na çalışma vizesi ile giriş yapılıp gerekli kurumlara kayıtların yapılması sonrasında uzun süreli bir çalışma izni için yapılacak olan başvuru 14 gün içerisinde tamamlanmış olacaktır. Plastik kart olarak da isimlendirilen çalışma kartının süresi de var olan zaman zarfında uzatılmış olacaktır. Gerek davetiyenin çıkartılması gerekse çalışma vizesinin uzatılması göçmenlik kaydının yapılması ile son derece yakından ilişkili olacaktır. Dolayısıyla bu bağlamda kişinin Rusya Federasyonu Göç Bakanlığı Bölge Müdürlüğü’ne de ayrıca kayıt yaptırması gerekmektedir.

 

Rusya çalışma vizesi ve çalışma izni işlemlerinin sonuçlanmasından sonra ise 10 iş günü içinde Rusya’daki vergi dairesi yazılı şekilde bildirim yapılmalı ve ilgili kişinin istihdam edilmeye başlandığı bilgisi iletilmiş olur. Ayrıca istihdam edilen kişi ile alakalı bilgiler de 30 gün içerisinde İşçi Denetim Kurumu’na yazılı bir şekilde bildirilmelidir.

 

Çalışma kartının alınmasından sonra da belirli dönemler arasında benzer tarzdaki bildirimlerin ilgili kurumlara yapılması da önemlidir.

Give a Comment

Acil Vize