Rusya Çalışma Vizesi

Rusya Çalışma Vizesi

Rusya Çalışma Vizesi

 

Rusya Federasyonu bünyesinde faaliyet göstermekte olan şirketler, her sene belirlenmiş olan sayıdaki Türk vatandaşını istihdam etmeye devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya’da çalışmak istedikleri zaman uzun süreli sorunsuzca çalışabilmeleri adına çalışma izni başvurusu yapması, bu işlemi ise Rusya’da çalışacakları firma ile beraber yürütmeleri, çalışma iznine bağlı şekilde de Rusya oturum izni almaları gerekmektedir. Böyle olunca da Rusya çalışma ve oturum izni birbiri ile yakından ilişkili konular olarak görülebilir.

 

Alınacak çalışma izni ile alakalı prosedürler; özellikle de bireysel çalışma izni taleplerini de kapsamaktadır. Çalışma vizesi başvuruları Rusya Ankara Büyükelçiliği ve Rusya İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden yapılabilmektedir. İşlem süresi ise konsolosluğun kapalı olduğu günlere bağlı olarak değişim göstermektedir.

 

Rusya çalışma vizesi, çok girişli şekilde alınması gereken bir vize türüdür ve vizenin kapsayacağı süre 90 gün ila 3 yıl arasında değişim göstermektedir. Çalışma vizesi başvurusu yapılırken önemli olan noktalardan bir tanesi, HIV testinin yaptırılması ve işe giriş için gerekli olan sözleşmenin hazır olmasıdır. HIV testinin ayrıca Rusya’ya gidildiği zaman buradaki yetkili tıbbi kurumlarda da yaptırılmış olunması talep edilebilmektedir.

Give a Comment

Acil Vize