Rusya Geçici Oturum İzni

Rusya geçici oturum izni

Rusya Geçici Oturum İzni

 

Rusya sınırları içerisinde uzun süreler boyunca ikamet etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, yaşadıkları ya da yaşamak istedikleri federal bölgede bulunan Rusya göçmenlik bürosuna aşağıda listelenen evrakları sunmaktadır.

 

  1. Kimlik
  2. Rusya geçici oturum izni başvuru belgesi
  3. Rusya federal göç bürosu ya da sınır polisi tarafından damgalanmış olan göçmen kartı
  4. Geçici oturum izni talebi adına ödenilen ücretin faturası
  5. Başvuru sahibinin tüberküloz ve HIV gibi bulaşıcı hastalıkları taşımadığını gösterecek belgelerin başvurudan 30 gün öncesinde Rusya’da bulunan yetkili tıbbi kurumlardan alınması gerekmektedir.
  6. 2 nüsha gelir beyannamesi. Vergi dairesinden, iş yerinden, emekli maaşı ya da yardım parası, nafaka parası alınması ile alakalı kurum belgesi, dilekçe sahibini geçindirenin belgesi, banka hesap numarası. Sunulacak olan gelir beyannamesinde aylık ve yıllık gelirin belirlenmesi zorunludur.
  7. Rusya’ya giriş yapılmasından itibaren 1 yıl içerisinde, başvuru yapan kişinin federal vergi dairesi kurumuna kaydını yaptırdığını gösteren belge.

 

Kişilerin Rusya geçici oturum izni almasından sonra her sene Ocak ve Şubat ayı arasındaki dönemde oturum iznini teyit amacı ile maaş ya da geliri belgeleyecek vergi kayıt belgesi ile ilgili göç kurumuna ibrazda bulunulmalıdır.

Rusya Geçici Oturum İzni S.S.S

Rusya Geçici Oturma İzni Nasıl Alınır?

Rusya oturum izni için istenilen belgelerin Rusya'da bulunan noterden onaylanması gerekmektedir. Türkiye'den alınmış olan sabıka kaydıyla Rusya'da bulunan göçmenlik ofisine başvuru yapılması gerekmektedir. Rusya'da ikamet edilecek yerin göçmenlik ofisine başvuruda bulunması gerekecektir.

Rusya Oturma İzni Ne Kadar?

Rusya'da alınan geçici oturum izni 3 yıl süreyle verilmekte olup 3 yılda bir yenilenmelidir.

Rusya Oturma İzni Nedir?

Rusya geçici oturum izni, Rusya'da yaşamak isteyen yabancı kişilerin alması gereken oturma izni türüdür. Rusya geçici oturum izni alabilmek için; Rus bir aile üyesine sahip olmak, Rusya'da doğmuş olmak, Rus vatandaşı biriyle ile evli olmak, Rusya'da çalışan veya bir yatırımcı olmak gerekmektedir.

Rusya Çalışma İzni sayfamızı ziyaret ediniz.