Rusya Geçici Oturum İzni

Rusya Geçici Oturum İzni

Rusya Geçici Oturum İzni

 

Rusya sınırları içerisinde uzun süreler boyunca ikamet etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, yaşadıkları ya da yaşamak istedikleri federal bölgede bulunan Rusya göçmenlik bürosuna aşağıda listelenen evrakları sunmaktadır.

 

  1. Kimlik
  2. Rusya geçici oturum izni başvuru belgesi
  3. Rusya federal göç bürosu ya da sınır polisi tarafından damgalanmış olan göçmen kartı
  4. Geçici oturum izni talebi adına ödenilen ücretin faturası
  5. Başvuru sahibinin tüberküloz ve HIV gibi bulaşıcı hastalıkları taşımadığını gösterecek belgelerin başvurudan 30 gün öncesinde Rusya’da bulunan yetkili tıbbi kurumlardan alınması gerekmektedir.
  6. 2 nüsha gelir beyannamesi. Vergi dairesinden, iş yerinden, emekli maaşı ya da yardım parası, nafaka parası alınması ile alakalı kurum belgesi, dilekçe sahibini geçindirenin belgesi, banka hesap numarası. Sunulacak olan gelir beyannamesinde aylık ve yıllık gelirin belirlenmesi zorunludur.
  7. Rusya’ya giriş yapılmasından itibaren 1 yıl içerisinde, başvuru yapan kişinin federal vergi dairesi kurumuna kaydını yaptırdığını gösteren belge.

 

Kişilerin Rusya geçici oturum izni almasından sonra her sene Ocak ve Şubat ayı arasındaki dönemde oturum iznini teyit amacı ile maaş ya da geliri belgeleyecek vergi kayıt belgesi ile ilgili göç kurumuna ibrazda bulunulmalıdır.

Give a Comment

Acil Vize