Rusya İnsani Vize Nedir? Nasıl Alınır?

 Rusya İnsani Vize Nedir? Nasıl Alınır?

 Rusya İnsani Vize Nedir? Nasıl Alınır?

 

İnsanların Rusya insani vize başvuru çalışmaları için başvuru formunda istenilecek bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde paylaşılması son derece önemlidir. Çünkü konsolosluk yetkilileri onlara formda sunulacak bilgilerin doğru olması ile alakalı hassastırlar. Başvuru formunda bilgilerin yanlış ya da hatalı olması durumunda başvuru süresi uzayacak ya da başvuru reddedilecektir.

 

Genel olarak Rusya Federasyonu, alınacak Rus vizeleri adına davetiye alınmasının zorunlu tutmaktadır. Ancak vize başvuru işlemleri esnasında her davetiye kabul edilmemektedir, davetiye ancak Rusya’da bulunan makamlar tarafından hazırlanıp onaylanmalıdır. Davetiye içeriği başvurulan vizenin türüne bağlı şekilde değişim göstermektedir. Rusya’da bulunan makamlar, davetiyelerin içeriklerine ciddi anlamda önem vermektedir.

 

Vize adına gerekli olan davetiyenin şahsen alınması durumunda süre bir buçuk aya kadar sürebilmektedir. İnsanlar isterlerse davetiye temini adına Rusya Federasyonu Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezleri ile iletişime geçilebilir. Böylece davetiye çok daha kısa sürede alınmış olur.

 

Rusya vizesi almak için gerekli olan evraklar, alınacak vize çeşidine göre değişebilmektedir. Özel bir durum mevzu bahis ise Rusya Konsolosluğu kişilerden ek evrak talep edebilmektedir. Bu durum da vize sürecini uzatacaktır.

 

Rusya insani vize türü; yabancı uyruklu vatandaşlar ve Türk vatandaşları için kültürel gelişim, akademik gelişim, spor müsabakalarında görevlendirilme, insani yardım ve dinsel etkinlikler için verilen bir vizedir. Bu vize türü başvuruya bağlı olarak tek ya da çok girişli olacak şekilde 90 gün sürte ile veya çok girişli çıkışlı olmak şartı ile 1 seneliğine verilebilmektedir. Çok giriş çıkışlı insani vize aracılığı ile Rusya’da 180 gün içinde en fazla 90 gün kalınabilir.

Give a Comment

Acil Vize