Rusya Konsolosluğu Pasaport

Rusya Konsolosluğu Pasaport

Rusya Konsolosluğu Pasaport

 Rusya pasaport işlemleri adına başvurulacak olan Rusya Konsolosluğu, yenileme işlemini randevu ile gerçekleştirilmektedir.

Rusya Trabzon Başkonsolosluğu’ndan bu işlem için randevu alınmaması durumunda 10:00 ila 12:00 saatleri arasında başvuru yapılabilir.

15:00 ila 17:00 yalnızca Rus pasaport işlemleri adına randevu alacak şahısların başvuruları yapılabilecektir.

Rusya vatandaşı randevuları içinse konsolosluk ile 13:30 ile 18:00 arası iletişime geçilmelidir. İstenilen Rusya pasaportunun türüne bağlı olarak farklı evraklar talep edilebilecektir.

Bu aşamada önemli olan şey, evrakların yalnızca yazılı şekilde sunulması gerektiğidir.

Rusya Trabzon Başkonsolosluğu, pasaport işlemleri adına teslim edilecek evrakları dikkatlice inceleyecek ve evraklarda eksiklikler gördükleri takdirde yenileme işlemi yapılamayacaktır. Kırım’ın Rusya Federasyonu’na katılmasından ötürü de bu bölgede yaşayan kişiler de artık Rus vatandaşıdır.

Rusya Konsolosluğu Pasaport
Rusya Konsolosluğu Pasaport

Rusya Konsolosluğu Vize Pasaport Soruları

Rus Konsolosluğu Pasaport Yenileme Nasıl Yapılmaktadır?

Pasaport yenileme vize işlemleri kadar zorlu değildir. Sıfırdan pasaport çıkmayacağı için işlem kolaylıkla halledilecektir. Randevu alındıktan sonra tercihen fotoğraf değişikliği olabilir. Güncel fotoğrafınızla pasaportu yeniletmek mümkündür. İhtiyaç halinde diğer belgeler de istenecektir.

Ankara Rusya Konsolosluğu Pasaport İşlemleri Yavaş Mı İlerliyor?

Pasaport ve vize işlemleri genellikle konsolosluğun yoğunluğuna göre işlemektedir. Çok yoğun zamanlarda işlemlerinizi geç halletme ihtimaliniz vardır. Bundan dolayı hamgi gün olursa olsun muhakkak en erken saat de Konsolosluk binasında bulunun.

Rus Konsolosluğu Pasaport Yenileme Ne Kadar Sürer?

Pasaport yenileme için gereken tüm evraklar yanınızda hazır bulunmalıdır. Duruma göre ya hepsini kullanabilirsiniz ya da birkaç evrak yeterli olabilir. Evraklar konusunda sorun yoksa işlemleriniz kısa sürecektir. Vize yoğunluğu pasaport yoğunluğuna yansımamaktadır. Ancak yine de işlemlerini önceden yaptırmaya gayret göstermelisiniz.

Give a Comment

Acil Vize