Rusya Konsolosluk Vize İşlemleri

Rusya Konsolosluk Vize İşlemleri

Rusya Konsolosluk Vize İşlemleri

 Rusya’ya yasal olarak gidecek kişilerin Rusya vizesini almak adına Rusya Konsolosluğu’na başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuru işlemleri içinse Rusya vize başvuru formu, en az 6 aylık süreli pasaport, 2 adet biyometrik 35×45 mm ölçülerinde fotoğraf, Türkiye’deki yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de oturum izni gerekmektedir.

 

Vizenin tipine bağlı olarak da kimi zaman ek evraklar talep edilebilmektedir. Ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanan vize işlemleri kimi zaman geçerlilik süresine balı olarak en az 10 iş gününe ulaşabilmektedir. Resmi tatil günleri, hafta sonu ve yoğunluk durumuna göre vize çıkış süresi değişebilecektir

İnsanların bunlardan ötürü seyahatleri öncesinde vize alırken gerekli evrakları eksiksiz vermeli ve süreyi göz önünde bulundurmalıdır.

Rusya Konsolosluk Vize İşlemleri
Rusya Konsolosluk Vize İşlemleri

Rusya Konsolosluk İşlemleri Soruları

Rusya Konsolosluğu Nerededir?

Rusya Konsolosluğu her ilde bulunmamaktadır. Belli başlı illerde bulunan Konsolosluklardan biri de Antalya’dadır. Sahile yakın olan Konsolosluğa ulaşımda kolaydır.

Rusya Konsolosluğu Vize İşlemlerinde Kolaylık Sağlıyor Mu?

Aranılan kolaylık evrak, başvuru formu gibi temel öğelerdeyse kolaylık sağlanmamaktadır. Resmi şekilde kayıt altına tutulan verilerde esneklik sağlanmamaktadır. Ancak Konsolosluğun kendi inisiyatifine kalan konularda elbette kolaylık sağlanmaktadır.

Give a Comment

Acil Vize