Rusya Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Rusya Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Rusya Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 

  • Başvuru formu: Rusya Federasyonu, vize için yapılacak olan başvurularda, formda yer alan bilgilerin doğruluğuna önem vermektedir. Bu bilgilerin doğru olmaması halinde başvuru olumsuz sonuçlanabilecektir.
  • Davetiye: Rusya Göçmen Bürosu tarafından verilecek olan davetiyeler Rusya makamlarınca kabul edilmektedir. Davetiyenin yanı sıra Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından vizenin verilmesi adına sunulan evrak da işleme alınabilecektir. Davetiyenin sonuçlanması ise 45 gün sürebilecektir.
  • Pasaport: Vizenin sorunsuzca basılabilmesi adına pasaportun en az 2 sayfası boş olmalı ve vize bitimini takriben 2 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir. Uzun süreli eğitim vizesi almak adına ise pasaportun en az 1,5 sene geçerli olması önemlidir.
  • Fotoğraf: Rusya öğrenci vizesinin alınması için 3.5×4.5 cm ölçülerinde arka fonu beyaz, güncel ve 1 adet fotoğraf istenmektedir.
  • Hastaneden alınacak HIV raporu
  • Kişinin sağlık sigorta poliçesinin orijinali

 

Bu belgeler, öğrenci vizesi adına istenilen temel belgelerdir. Eğer ki konsolosluk gerekli görürse ek belgeler talep edebilir ya da evraklarda değişimler olabilecektir. Gerekli olan evraklar Rusya’da kalış süresine bağlı olarak değişim göstermektedir.

 

Vize başvurusu yapan kişinin ziyaret amacı, oradaki masraflarını karşılayabileceğini gösterecek maddi kaynak, Türkiye’ye geri döneceğine ait belgeler de yine istenilecek evraklar arasında yer almaktadır.

Give a Comment

Acil Vize