Rusya Transit Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya Transit Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya Transit Vizesi Nasıl Alınır?

Tek girişli transit vize alınacağı zaman kişi uçakla yolculuk yapacaksa vizenin geçerlilik süresi 3 gün, tren ya da kara yolu ile seyahat edecekse geçerlilik süresi 10 gün olacaktır. Bu sürenin belirlenmesini sağlayan faktörler ise Rusya’ya gidiş dönüş biletindeki geçerlilik zamanı, gidilecek ülkeye giriş tarihi ve alınan vizenin süresidir. Rusya havalimanında 24 saatten az kalınacağı zaman transit vizeye gerek duyulmaz, sürenin aşması durumunda vize için başvuru yapılması gerekmektedir.

 

Rusya içerisinden ağır tonajlı araç ya da motorlu araç ile geçecek kişilerin ticari vizeleri ise yolculuklarının sonlanacağı en kısa mesafeni hesaplanması sonrasında verilecektir. Çift giriş ve çıkışlı vizenin süresi ise bir ayı geçmemelidir. Gidiş dönüş süresi 1 aydan uzun olacak kişilerin ilk olarak Rusya Federasyonu üzerinden geçiş sağlamaları adına tek girişli transit vize almaları gerekecektir. Sonrasında ise yeniden tek girişli transit vize alınarak geri dönüş yapılması gerekecektir.

 

Rusya üzerinden uçuş yapacak ve Rusya’da uçak değiştirmeyecek olan yabancılar için transit vize başvurusu yapmaya gerek yoktur. Fakat Rusya Federasyonu’ndan uçak değiştirip uluslar arası yolculuğa devam etmesi gereken yabancı ülke yolcuları, eğer ki Rusya’daki aynı havalimanı üzerinden uçak değiştireceklerse gidecekleri bu ülkeye gireceklerini kanıtlayacak uçak bileti ve belgeler olmalıdır. uçak değişim süresi 24 saati aşarsa, transit bölgeden çıkmak adına vize alınması zorunludur.

Give a Comment

Acil Vize