Rusya Turistik Vize Başvurusu 

Rusya Turistik Vize Başvurusu 

Rusya Turistik Vize Başvurusu 

Kişiler eğer ki Rusya Konsolosluğuna direkt bir şekilde başvuruda bulunmak isterlerse bunun için elektronik randevu almalı ya da Rusya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize hizmet merkezi aracılığı ile başvurularını yapabilirler. Konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize merkezi; Rusya Federasyonuna giriş yapılması adına başvuru yapan kişilere karşı hizmet kalitesinin arttırılması ve vize düzenlenmesindeki prosedürlerin hızlandırılması adına hizmet vermeyi hedeflemektedir.

 

Rusya’ya turistik vize başvurusu yapılacağı zaman Rusya Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk bölümüne ait web sayfası üzerinden elektronik ortamda hazırlanılan vize anketi dikkatlice doldurulmalı, sonrasında da bu sayfanın çıktısı alınmalıdır. Vize başvurusu esnasında ek evraklar talep edileceği veya başvuruda bulunan kişinin konsolosluk tarafından görüşmeye çağrılabileceği de unutulmamalıdır.

 

Doldurulan anketin üzerine yapıştırılan fotoğraf ile başvuruyu yapan kişinin imzasının bizzat olması önemlidir. Eğer ki vize başvuru anketinde yer alan bilgiler doğru değilse başvuru olumsuz sonuçlanacağından, bu aşamada istenilen her bilgi eksiksiz ve doğru olmalıdır.  Vize başvurusu, herhangi bir sorun ile karşılaşılmadığı takdirde ortalama 4 ile 7 gün içinde sonuçlanırken ekspres vize sonucu ise 2 günde alınır.

Give a Comment

Acil Vize