Rusya Turistik Vize

Rusya Turistik Vize

Rusya Turistik Vize

Rusya vizesi adına yapılacak başvuruda başvuruyu yapan kişinin aldığı vize, seyahat amacına uygun olarak alınmalıdır.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ya da Türkiye içerisinde ikamet etme izni olan üçüncü ülke vatandaşları Rusya için kısa süreli turistik seyahat vizesi alabilirler. Bu ülke için kısa süreli turistik ve kültürel seyahatler adına vize prosedürünün eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. 12 Mayıs 2010 yılında Türkiye ve Rusya Federasyonu arasındaki anlaşma askıya alındığı için Rusya’ya turistik olarak gelmek isteyen TC vatandaşları veya Türkiye’de oturum izni olan üçüncü ülke vatandaşları bir veya iki girişli turist vizesi alabilirler. Vizenin giriş sayısına bağlı olarak ödenecek harç miktarında da değişimler ortaya çıkacaktır. Rusya turist vizesi, alan kişiye 30 güne kadar ülkede kalma hakkı tanımaktadır. Rusya’da tur operatörlüğü çalışmaları yapan firmaların yabancı turistleri karşılayacaklarını beyan etikleri onay ve kabul belgesinin alınması şartı ile bu vize verilmektedir.

 

Rusya’da iş görüşmesi, tıbbi konsültasyon gibi gerekçeler ile bulunması gereken kişiler, turistik vize için başvurusunda bulunabilirler. Bununla beraber Rusya turist vizesi, 30 güne kadar olacak sergiler, iş görüşmeleri, akademik araştırmalar ve iş görüşmeleri için de alınabilmektedir. Rusya için alınacak olan vizelerin öncesinde yapılacak müracaatlarda vize anketine katılırken hangi amaç ve ne kadar süre için vize talebinde bulunulacağı ile alakalı net bilgiler verilmelidir. Vizenin turistik vize olduğunun belirtilmesi, kısa sürede sonuçlanmasını sağlayacaktır.

 

Önemli Not: Rusya çift girişli vize; yabancı ülke vatandaşlarının Rusya’da kaldıkları süre boyunca Rusya’ya komşu ülkelere seyahati ya da bu ülkelerden dönüşte Rusya topraklarından geçilmesi gerektiği zaman çift girişli bu vizeyi almaları gerekmektedir. Vize alımı esnasında yetkili tur operatörünün turistik hizmet sunumu, bu belgede mutlaka net olarak belirtilmelidir. 2 girişli Rusya vizesi alınarak Türkiye’den seyahat yapacak olan kişi, özerk bölgeye geçip tekrardan Rusya’ya dönüş yaparsa çift girişli vize hakkını kullanmış olacaktır.

Give a Comment

Acil Vize