Rusya Vize Başvuru İşlemleri

Rusya Vize Başvuru İşlemleri

Rusya Vize Başvuru İşlemleri

 Rusya vizesi almak adına yapılacak başvuruda kişilerin dolduracağı formun eksiksiz olarak ilgili yerlere sunulması sonderece önemlidir. Aynı zamanda başvuru formunun üzerinde yer alan fotoğraf bölgesine başvuru yapan kişinin fotoğrafı bulunmalıdır.

Vize başvuru formunda yer alacak bilgilerin eksik ya da yanlış olması durumunda Rusya Konsolosluğu başvuruyu reddebilecektir. Pek çok kişi başvuru işlemini online olarak yapmasının yeterli olduğunu düşünüyor. Fakat başvurudan sonra çıktı alınarak başvuru yapan kişi tarafından imzalanmalıdır.

Rusya vize başvurusu esnasında verilecek bilgiler kesinlikle gerçeği yansıtmalı, T.C. vatandaşı olan bireylerin Rusya’da oldukları süre boyunca Rusya’ya komşu ülke topraklarına geçiş yapılacaksa bu ülkelerin dönüşünde Rusya topraklarından geçmesi gerektiği zaman kullanabileceği çift girişli vize için başvuru yapmalıdır.

Fakat böylesi bir durumda yolcunun istenilen seyahat güzergahı; tur operatöründe yer alacak turistik hizmet programından yapılacak sözleşmede değil turistik belgede belirtilmesi gerekmektedir.

 

Gerçekleştirilecek Rusya vize başvurusu sırasında seyahati yapacak kişinin ülkeye giriş çıkış sayısı başta olmak üzere burada kalma süresi ve seyahat amacı da önemlidir.

Rusya’ya giriş için yapılacak başvurular üçe ayrılır. Tek girişli Rusya vizesinde 1 kere giriş ve çıkış hakkı tanınmaktadır.

Rusya Vize Başvuru İşlemleri
Rusya Vize Başvuru İşlemleri

Çift girişli vizede ise kişi 2 kere giriş 2 kere çıkış yapabilir.

Çok girişli Rusya vizesinde ise 180 gün içerisinde 90 günlük giriş hakkı sağlanmaktadır. Üstelik başvuru sahibi iki ya da daha fazla ülke ziyaret edilebilmektedir.

Çift ve tek girişli Rusya vizesi kişilere en fazla 30 gün olacak şekilde kişilere verilmektedir. Vize ücretleri ise başvuruları kabul edecek firma başta olmak üzere vize harç ücretinin yanısıra hizmet/servsi bedeli de talep etmektedir.

 

Türkiye üzerinden Rusya için vize başvurusu yapacak olan Afganiastan, Angola, Vietnam, Bangladeş, Sri Lanka,i Hindistan, Nepal, Çin, Nijerya, Ruanda, Pakistan, Somali, Suriye, Çad, Etiyopya, İran, Somali, Suriye, Gürcitan, Çad, Irak, Kuzey Kore vataqndaşlarının süesiz ikamet izinlerini ibraz etmeleri zorunludur. Arnavutluk, Makedonya Haiti, Mısır, Japonya, İrlanda, Lesotho, Libya, Bahreyn, Mali, Meksika, Yeni Zelanda, Umman,  Venezuela, Kore, Suudi Arabistan, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Birleşik Arap Emirlikleri, Sierra Leone, Ekvator Ginesi, Güney Afrika Cumhuriyeti vatandaşları için ise 90 günlük süre ile Türkiye’d kalma şartı gerekir.

yasal mevzuatlara göre de 90 günlük süre içerisine çalışma ya da öğrenci izin belgesi, süreli ikamet izni de kullanlabilir.

Give a Comment

Acil Vize