Rusya Vize Başvuru

Rusya Vize Başvuru

Rusya Vize Başvuru

 Rusya’ya gidiş için vize başvurusu yapacak olan kişilerin bu konuda bilmeleri gereken en önemli detaylardan biri; Türkiye ile Rusya arasında imzalanmış olan vize muafiyeti anlaşmasından ötürü iki ülkenin vatandaşları karşılıklı şekilde 18 gün içinde 90 günü geçmemesi şartı ile var olan muafiyet anlaşması askıya alınmıştır.

 

1 Ocak 2016 tarihinden itibaren var olan vize prosedürüne göre Rusya Federasyonu diplomatik yetkilileri, Rusya’ya seyahat etmeyi planlayan TC Umuma Mahsus pasaport sahipleri ve Türkiye sınırlarında oturum izni olan üçüncü ülke vatandaşları yeni düzenlemeye tabidir.

Dolayısıyla Rusya’ya seyahatte bulunacak olan kişiler vize başvurularını mevcuttaki görev alanına göre Rusya Büyükelçiliği, Rusya Konsolosluğu ya da konsolosluk olarak yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapabilirler.

T.C. hususi ve hizmet pasaportu olan kişiler 30 günü geçmeme koşulu ile Rusya vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır. Rusya vizesi başvuru anketleri ile Rusya Konsolosluğu tarafından resmi internet sitesinde yer alan vize başvuru anketi doldurulmalı, ekte sunulacak olan diğer belgeler ile tutarlı olmalıdır.

Give a Comment

Acil Vize