Rusya Vize Başvurusu

Rusya Vize Başvurusu

Rusya Vize Başvurusu

 Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olan insanların Rusya’ya seyahat etmek istedikleri zaman öncelikli olarak vize almaları gerekmektedir.

Çünkü Rusya’ya yalnızca Türkiye Cumhuriyeti diplomatik pasaporta sahip olan kişiler belirli bir gün kalmak şartı ile vizeye gereksinim duymadan giriş yapabilirler.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yanı sıra Rusya vize rejimine tabi olan ve Türkiye Cumhuriyeti içerisinde ikamet eden yabancıların Rusya vizesi adına başvuru yapmaları adına seyahat sonrasında 3 ay geçerli oturum iznine sahip olmaları ve bununla beraber 90 gün kesintisiz şekilde Türkiye’de yaşamaları gerekecektir.

 

Alınacak olan Rusya vizesi, pasaporta bir etiket şeklinde işlenmekte, bunun dışında basılı kağıt gibi bir formatta hazırlanmamaktadır.

Bundan dolayı da Rusya için vize başvurusu yapılacağı zaman seyahat sonrasında geçerliliğinin 6 ay sonrasına kadar devam edecek pasaportta boş yer olması gerekmektedir.

Rusya Vize Başvurusu
Rusya Vize Başvurusu

Rusya vizesinde kişinin adı, soyadı, uyruğu, cinsiyeti, verilmiş olan vizenin türü, vizeye onay vermiş olan makam, vizenin verildiği tarih, geçerlilik süresi, vizenin numarasının yanı sıra kişinin hüviyeti ile alakalı ana belge numarası ve davetiye numarası yer almaktadır.

Vizedeki isim ve soy isim bilgileri Latin ve Kiril alfabesi ile yazılırken diğer bilgiler yalnızca Kiril alfabesi ile yazılmaktadır.

 

Kırım Cumhuriyeti’nin Mart 2014’te resmi olarak Rusya’ya katılması ile beraber bu tarihten sonra Kırım Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen vatandaşların da Rusya vizesi almaları gerekmektedir.

Give a Comment

Acil Vize