Rusya Vize Davetiyesi

Rusya vize davetiyesi nedir

Rusya Vize Davetiyesi

Rusya Ankara Büyükelçiliği, hemen hemen tüm Rusya vize çeşitleri için kişilerden davetiye almalarını isteyecektir. Bununla beraber evraklar arasında yer alacak olan her davetiye vize davetiyesi olarak kabul edilmeyecek ve sadece Rusya’daki yetkili makamlar tarafından düzenlenen davetiyeler kabul edilmektedir.

Alınacak davetiyelerin içerikleri, vizenin tipine bağlı olarak değişim göstermektedir. Davetiyelerin içerikleri son derece önemli olmakta ve davetiyeleri kişilerin bizzat elde etmeleri 45 günü bulabilecektir.

Bundan dolayı da Rusya seyahat planlarının ve vize başvurularının zamanının doğru belirlenmesi son derece önemli olacaktır.

Rusya Vize Davetiyesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya’dan temil edilecek olan ticari davetiyenin çıkış süresi ortalama 40 45 gündür. Dolayısıyla ticari vize başvurusu yapacak olan kişilerin seyahat planlareını davetiyenin çıkış süresine göre yapmaları önemlidir.

Rusya Vizesi Davetiye

Rusya Federasyonu’na ticari amaç ile seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ya da burada oturma veya ikamet izni sahibi olan yabancı uyruklu vatandaşların bu ülkede ticari vize başvuruları adına ilk aşamada Rusya’dan bakanlık onaylı bir davetiye elde etmeleri gerekiyor. Ticari davetiyesi olmayan kişiler, gidiş amaçlarına uygun olacak Rusya vizesi başvurusu yapamayacaklardır.

 

Rusya Dışişleri Bakanlığına ait ticari vizenin çıkması adına verecekleri karar ya da davetli şekilde gidecek vize başvuru sahibini davet edecek şirket ya da organizasyonun orijinal şeklinin Rusya vize başvuru prosedürlerine uygun olacak şekilde başvuruyu yapacak kişiye ulaştırılması zorunlu olarak bilinmektedir. Ticari vize ile ilgili verilecek olan kararlardaki bütün inisityatif Rusya Konsolosluğu’na ait olmaktadır. Konsolosluk dışında hiçbir kuruluş veya kurum vize sonucuna dair olumlu olumsuz bir açıklama yapamaz.

 

Rusya Konsolosluğu’nun var olan vize prosedürlerine göre alınacak olan Rusya vizesi, Rusya Federasyonu sınırları içerisindeki topraklara şartsız bir şekilde girilebilecek anlamına gelmemektedir. Rusya’ya giriş yapılacak noktada bulunan Rus vize yetkilileri, alınmış vize ile alakalı onay/ret yetkisine sahiptir. Dolayısıyla Rusya’ya gidecek olan kişilerin önceden girişte gerekli olan evrakları öğrenerek bunları yanlarında bulundurması önemlidir.

Rusya Vizesi Davetiye

İstenilen kimi vize türleri için başvuru işlemi öncesinde Rusya vize davetiyesi alınması zorunludur. Bununla beraber istenilen her davetiye Rusya Konsolosluğu tarafından tanınmaz. Rusya Konsolosluğu bünyesinde kabul edilecek davetiyeler, Rusya’da bulunan yetkili makamlar tarafından hazırlanarak onaylanır. Ve bu davetiyeler yalnızca başvuruda bulunan kişilerin vize işlemleri için geçerli olmaktadır. Seyahat amacına göre hazırlanacak davetiyede seyahat amacı ve Rusya’nın belirlemiş olduğu vize kriterlerine uyum son derece önemlidir. Davetiyenin alınması adına belirli bir süre geçmesi gerektiği için de vize için başvuru işlemi öncesinde gerekli detayların üzerinde durulması gerekmektedir. Kimi yetkili seyahat acenteleri de kişilerin turistik Rusya vizesi almaları adına kolaylıkları sağlamaktadır. Çin davetiyesinde olduğu gibi barkodlu gelebilir.

Rusya Vize Davetiyesi S.S.S

Rusya Davetiye Kaç Günde Gelir?

Rusya Vize Davetiyesi Kaç Günde Çıkar? Rusya'dan temin edilmesi gereken orijinal ticari davetiyenin çıkış süresi 40-45 günü bulmaktadır.

Rusya vizesi için Voucher nasıl alınır?

Voucher belgesi de yine Rusya vize başvurusu sırasında sunulması gereken bir belgedir. O da yine Rusya merkezli seyahat acenteleri ile anlaşmalı olan vize başvuru merkezleri tarafından başvuru sahiplerine verilebilmektedir. Voucher belgesini Rusya Vize Başvuru Merkezi My Vize'den alabilirsiniz.

Rusya Vizesi İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Rusya vizesi elektronik vize başvuru formu, Rusya İstanbul Başkonsolosluğu'na vize başvurusu esnasında Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Bölümü internet sayfasından çevrimiçi olarak doldurulabilir. Rusya çevrimiçi vize başvuru formunu doldurduktan sonra çıktısını almanız gerekmektedir.

Rusya Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.