Rusya Vize Ücreti

Rusya vize ücreti nedir

Rusya Vize Ücreti

 Rusya Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti arasında var olan uluslar arası ilişkiler ışığında Rusya vizesi ücretleri de değişim gösterebilmektedir.

 

Alınacak olan vizenin amacının seyahat ya da ticari olmasına bağlı olarak vize ücretinde de değişğimler baş gösterir. Bunun yanısıra Rusya ticari vize ücreti ve Rusya turistik vize ücreti; ülkeye giriş adına talep edilecek giriş sayısına göre farklıdır. Rusya turistik vizesi için 30 gün tek girişli ve 30 gün çift girişli olacak tarzda başvuru yapılabilir.

 

Yapılacak olan seyahat öncesinde seyahat amacının doğru şekilde belirlenmesi önemlidir. Turistik vize alındıktan sonra bu vize ile ticari faaliyetlerde bulunulamaz.

İş görüşmesi, şirket toplantısı, fuar ya da event katılımı, konferans katılımı gibi konular için Rusya ticari vizse alınması gerekmektedir.

Vize başvurusu için doldurulacak olan formda seyahat amacı doğru olarak belirlenmelidir, aksi durumda başvuru reddedilebilecektir.

Ülke sınırlarına girildikten sonra eğer ki amaç dışında davraqnışlar tespit edilirse, sınırdışı edilmenin yanısıra hukuki yaptırımlar da söz konusu olabilecek ve kişiler bir daha Rusya’ya vize alamayabilecektir.

 

Vize ücretini belirleyecek olan unsurlar genel itibari ile ülkede talep edilen kalış süresi, seayaht amacıdır. Ki kalış süresi 1 ay, 1 yıl veya eğitim vizesine göre daha uzun süre olabilecektir.

✅ Rusya Turistik Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Rusya Ticari Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Rusya Aile Ziyaret Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Rusya Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri

140 Euro

 

Rusya Vize Ücreti

Rusya’ya gidiş için vize alınmak adına başvuru yapıldığında, bu vize için belirlenmiş olan ücretin ödenmesi gerekmektedir. Bu işlemin yapılmaması durumunda vize başvurusu kabul edilmeyecektir. Alınacak olan vize için gerçekleştirilecek olan başvurunun başarılı şekilde işleme alınabilmesi ve değerlendirilmesi adına gerekli ödemenin yapılması önemlidir. Alınacak olan vizenin ücreti, vize türüne bağlı olarak değişim göstermektedir. Dolayısıyla insanlar başvurulacak vize türü, vize adına istenilen giriş sayısı, işlem süresine bağlı olarak değişir.

 

Bunlarla beraber vize ücretleri başvuru sahibinin vatandaşlığına bağlı olarak da değişecektir. Rusya Konsolosluğu’na ödenecek olan vize harcı, vize başvurusu esnasında istenilecek olan evrakların konsolosluğa verilmesinden önce ödenirken eğer ki vize ret ile sonuçlanırsa iade edilmeyecektir.

Rusya Vize Ücreti S.S.S

Rusya Vize Ücreti 2023 Ne Kadardır?

Rusya vizesi tek girişli çok girişli ve multi girişli olmak üzere sınıflara ayrılmaktadır. 60 Dolardan başlayan vize ücreti harçlarla beraber 140’tan 200 dolara kadar çıkma eğilimi göstermektedir. Bu ücretlere hangi kategorinden giriş yaptığınızda etki etmektedir.

Rusya’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Gereklidir?

Her devlet ülkesine gelecek yabancıda belli güvenceler arar. Bunlardan biri de banka hesaplarıdır. Bankanızda o dönemin koşullarına göre belli bir miktar olmalıdır. Bu veriler her sezon güncellenmektedir. Vize ve harç ücretlerini de bu işe dahil etmek gerekir.

Rusya Vize Ücretleri Antalya Ne Kadara Mal Edilebilir?

Vize ücretleri gideceğiniz pozisyon, kalacağınız gün gibi birçok hususa göre değişmektedir. Öğrenci vize ücretleri daha uygunken, 5 günlük tatil için de vize almanız mümkün. En düşük ücret ise 60 eurodur. Euro kullanılmayan bir ülkede iseniz kendi para biriminize çevirmeniz gerekmektedir ücreti. Artış ya da azalış burada belli olacaktır.