NEDİR?

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya’da ticari ilişkilerde bulunacaksa Rusya ticari vize müracaatı gerçekleştirme zorundadır. Bilindiği Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki vize serbestliği 2016 senesinde sona ermişti. O tarihten sonra Türk vatandaşlarının Rusya’ya gitmek amacıyla vize almaları gerekmekteydi. Yeni belirtiler karara göre ise 1 Eylül 2019 tarihinden sonra Yeşil ve Gri pasaport sahipleri vize almadan Rusya’ya giriş yapabilecek.

 

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

 

Ticari vizesi şahıslara 3 aylık tek girişli, 3 aylık çift girişli ve 1 senelik çok girişli ticari vize olmak üzere 3 gruba ayrılarak verilmektedir.  Tek ya da çift girişli olmak üzere verilen Rusya ticari vizelerinin geçerlilik vakti 90 gündür. Şahıslar bu ticari vizelerden rastgele birisi amacıyla hallerine göre müracaat yaparak Rusya Konsolosluğu takdir ettiği takdirde sahip olabilirler.

 

NEREYE BAŞVURULUR?

 

Rusya Konsolosluğu şahısların vize prosedürlerini yürüten tek mercidir. Tüm prosedürlerin gördüğünüz tek yerdir.

 

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

 

Davetiyede şahısların birlikte iş gerçekleştireceği şirketin bütün bilgileri yer almalıdır. Bu bilgilerde şirketin yetki sahibinin de bilgileri detayları ile yer almalıdır.