Rusya Vizesi Davetiye

Rusya Vizesi Davetiye

Rusya Vizesi Davetiye

Rusya Federasyonu’na ticari amaç ile seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ya da burada oturma veya ikamet izni sahibi olan yabancı uyruklu vatandaşların bu ülkede ticari vize başvuruları adına ilk aşamada Rusya’dan bakanlık onaylı bir davetiye elde etmeleri gerekiyor. Ticari davetiyesi olmayan kişiler, gidiş amaçlarına uygun olacak Rusya vizesi başvurusu yapamayacaklardır.

 

Rusya Dışişleri Bakanlığına ait ticari vizenin çıkması adına verecekleri karar ya da davetli şekilde gidecek vize başvuru sahibini davet edecek şirket ya da organizasyonun orijinal şeklinin Rusya vize başvuru prosedürlerine uygun olacak şekilde başvuruyu yapacak kişiye ulaştırılması zorunlu olarak bilinmektedir. Ticari vize ile ilgili verilecek olan kararlardaki bütün inisityatif Rusya Konsolosluğu’na ait olmaktadır. Konsolosluk dışında hiçbir kuruluş veya kurum vize sonucuna dair olumlu olumsuz bir açıklama yapamaz.

 

Rusya Konsolosluğu’nun var olan vize prosedürlerine göre alınacak olan Rusya vizesi, Rusya Federasyonu sınırları içerisindeki topraklara şartsız bir şekilde girilebilecek anlamına gelmemektedir. Rusya’ya giriş yapılacak noktada bulunan Rus vize yetkilileri, alınmış vize ile alakalı onay/ret yetkisine sahiptir. Dolayısıyla Rusya’ya gidecek olan kişilerin önceden girişte gerekli olan evrakları öğrenerek bunları yanlarında bulundurması önemlidir.

Give a Comment

Acil Vize