Rusya Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Rusya Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Başvuru sonrasında vizenin kişiye verilmesi ya da reddi ile alakalı son karar direkt olarak Rusya Diplomatik temsilcilikleri ya da konsolosluk kurumları tarafından verilmektedir. Rusya’ya turistik seyahat gerçekleştirmek adına kişiler bireysel olarak ya da bir akrabası adına başvuru yapmak isterlerse, bunun için direkt olarak Rusya Konsolosluğu üzerinden işlemleri gerçekleştirebilir. Ancak yapılacak olan başvurunun gerçekleştirilmesi için ön kayıt yaptırılması önemlidir. Rusya Başkonsolosluğu üzerinden alınacak Rusya Vizesi başvurusu adına ziyaretçi kabulü sadece randevu sistemi ile gerçekleştirilmektedir.

 

Müşterileri ya da çalışanları adına Rusya vizesi talebinde bulunacak tur acenteleri ya da şirketler doğrudan Rusya Konsolosluğu üzerinden vize müracaatında bulunamayacaklardır. Başvuru işlemleri bu aşamada konsolosluk tarafından yetkilendirilecek vize merkezleri üzerinden yapılabilir.

 

Rusya için turist vizesine başvuru yapacak olan kişi eğer ki AB vatandaşı ise Seyahat Sağlık Sigortası poliçesi de ibraz edilmek zorundadır.

 

Alınacak Rusya vizesi için yapılacak işlemler adına pasaportta vizenin işlenmesi adına en az 2 adet boş sayfa bulunması gerekmektedir.

 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşamakta olan Arnavutluk, Bahreyn, Venezuela, Haiti, Mısır, İrlanda, Lesotho, Libya, Makedonya, Mali, Meksika, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Kore, Suudi Arabistan, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Sierra Leone, Ekvator Ginesi, Güney Afrika Cumhuriyeti, Japonya vatandaşlarının 90 gün süreyle T.C. iznine sahip olmaları başvuru için önemlidir.

Rusya Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler S.S.S

Rusya Vizesi Almak Kolay mı?

Rusya vizesi almak hayli kolaydır. Diğer ülkeler gibi gelir evraklarınızı, mal varlıklarınızı sunmanız gerekmez. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız veya Türkiye'de oturuma sahip olmanız vize almanız için yeterli olacaktır.

Türk Vatandaşı Rusya'da Ne Kadar Kalabilir?

Rusya'ya gidecek olan Türk vatandaşlarından bordo pasaportuna sahip olan kişilerin vize almaları şarttır. Gri veya yeşil pasaportu olan kişiler ise Rusya'ya vizesiz gidebilirler ancak 30 gün süreyle kalabilmektedirler. Diplomatik siyah pasaport sahipleri de vizesiz 90 gün süreyle Rusya'da kalabilirler.

Türk Vatandaşı Rusya'ya Nasıl Gidebilir?

Rusya turistik vize başvurusu yapmak isteyen umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahiplerinin Rusya seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir. Rusya turistik vize başvurusunda randevu alma zorunluluğu bulunmaktadır. Randevu işlemi online olarak yapılmakta olup randevusuz işlem yapılmamaktadır.

Rusya Ticari Vize sayfamızı ziyaret ediniz.