Rusya Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Rusya Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Rusya Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Başvuru sonrasında vizenin kişiye verilmesi ya da reddi ile alakalı son karar direkt olarak Rusya Diplomatik temsilcilikleri ya da konsolosluk kurumları tarafından verilmektedir. Rusya’ya turistik seyahat gerçekleştirmek adına kişiler bireysel olarak ya da bir akrabası adına başvuru yapmak isterlerse, bunun için direkt olarak Rusya Konsolosluğu üzerinden işlemleri gerçekleştirebilir. Ancak yapılacak olan başvurunun gerçekleştirilmesi için ön kayıt yaptırılması önemlidir. Rusya Başkonsolosluğu üzerinden alınacak Rusya Vizesi başvurusu adına ziyaretçi kabulü sadece randevu sistemi ile gerçekleştirilmektedir.

 

Müşterileri ya da çalışanları adına Rusya vizesi talebinde bulunacak tur acenteleri ya da şirketler doğrudan Rusya Konsolosluğu üzerinden vize müracaatında bulunamayacaklardır. Başvuru işlemleri bu aşamada konsolosluk tarafından yetkilendirilecek vize merkezleri üzerinden yapılabilir.

 

Rusya için turist vizesine başvuru yapacak olan kişi eğer ki AB vatandaşı ise Seyahat Sağlık Sigortası poliçesi de ibraz edilmek zorundadır.

 

Alınacak Rusya vizesi için yapılacak işlemler adına pasaportta vizenin işlenmesi adına en az 2 adet boş sayfa bulunması gerekmektedir.

 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşamakta olan Arnavutluk, Bahreyn, Venezuela, Haiti, Mısır, İrlanda, Lesotho, Libya, Makedonya, Mali, Meksika, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Kore, Suudi Arabistan, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Sierra Leone, Ekvator Ginesi, Güney Afrika Cumhuriyeti, Japonya vatandaşlarının 90 gün süreyle T.C. iznine sahip olmaları başvuru için önemlidir.

Give a Comment

Acil Vize