Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya’ya gitmek için vize başvurusu yapacak olan kişilerin karşılarına iki farklı başvuru yöntemi çıkmaktadır. Bunlardan ilkinde Rusya konsolosluğunun temsilcisi olan vize merkezlerine kişiler bizzat gider ve başvuruda bulunur. İkincisinde ise kişi Rusya için vize danışman kurumları ile görüşerek onlar aracılığı ile başvuru işlemlerini gerçekleştirir. Rusya vize işlemleri için başvurular akredite firmalar üzerinden kabul edilirken bu aşamada önemli olan şeylerden biri, vizenin sonucunu kurumlar değil Rusya’nın diplomatik temsilciliklerinin vermesidir.

 

Alınacak olan vize için talep edilen vize ile alakalı gerekli evrakların başvuru yapılırken eksiksiz olarak teslim edilmesi son derece önemlidir. Evraklarda eksik olması durumunda başvuru işlemlerinin uzamasının yanı sıra kimi durumlarda başvurular olumsuz sonuçlanabilmektedir. Bununla beraber Rusya konsolosluğu eğer gerekli görürse kişilerden ek olarak çeşitli evraklar talep edebilmektedir. Rusya Konsolosluğu, vize için yapılan başvuru sonrasında verilecek olan vize türünün özelliğine de karar verir.

 

Vizenin alınması adına yalnızca gerekli olan evrakların hazırlanması yeterli değildir. Bununla birlikte vize ücreti de ödenmelidir. Vize ücreti, başvurulacak olan vizenin türüne bağlı olarak değişim gösterir. Gerekli ücret ödenmediği takdirde ise vize alımı gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır.

Give a Comment

Acil Vize