Rusya’da Evlilik ve Aile Birleşimi İçin Vize

Rusya evlilik aile birleşimi

Rusya’da Evlilik ve Aile Birleşimi İçin Vize

 Düşünülenin aksine Rusya Konsolosluğu, Rusya’daki aile veya evlilik birleşimi adına Türkiye’de oturum izni veremez. Kurum yalızca Rus vatandaşların aile üyeleri için en fazla 90 günlük geçerlilik süresi olan vize vermektedir.

Aile üyeleri adına verilen vizenin alınmasından sonra Rusya’ya yasal olarak giriş yapılması ve bulunulan bölgede yer alan Rusya Federal Göç Bürosu’nda oturum izni adına başvuruda bulunup oturum izni almak mümkündür.

Rus vatandaşının eşi ve çocukları adına istenilen temel evraklar ise; konsolosluğa ait vize başvuru formu, başvuran ve Rus aile üyesinin pasaportu, 35×45 mm’lik vesikalık fotoğraftır.

Kimi zaman ise ek evraklar talep edilebilmektedir. Eksiksiz olarak getirilecek evraklardan sonra gerekli görülürse ek evraklar istenebilecektir.

Rusya’da Evlilik ve Aile Birleşimi İçin Vize

 Trabzon Başkonsolosluğu Rusya’da yapılacak evlilik ve aile birleşimi adına Türkiye’de oturum izni vermeyecek ve yalnızca Rus vatandaşın aile üyeleri adına en çok 90 günlük geçerlilik süresine sahip olan vize verebilecektir.

Rusya’dan oturum izni alınması adına aile bireyleri adına verilecek vizenin alınmasının sonrasında Rusya’ya yasal şekilde giriş yapılarak ikamet edilen yerdeki Rusya Federal Göç Bürosu’na başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Bunun için Rusya vatandaşının eşi ve çocukları için vize başvuru formu, 3,55×4,5 cm boyutlarında vesikalık fotoğraflar, başvuran Rus aile bireyinin pasaportu temel evraklar olarak belirlenmiştir.

Evraklar genel olarak eş ve çocuğa bağlı olarak değişim göstermektedir. Rusya Konsolosluğu temel evrakların yanı sıra gerek duyduğu zaman ek evraklar talep edebilmektedir.

Rusya’da Evlilik ve Aile Birleşimi İçin Vize S.S.S

Rusya Evlilik Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya'da evlilik veya aile birleşimi için Türkiye'deyken doğrudan uzun süreli oturum izni almanız mümkün olmayıp Rusya'ya yasal olarak giriş yaptıktan sonra Rusya'nın göç bürosuna uzun süreli oturum izni başvurusu için başvuru yapmanız mümkün olmaktadır.

Rusya Aile Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya aile ziyareti vize başvuruları için Rusya Göç Şubesi ya da Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan resmi davetiyenin alınması veya Rusya'da ikamet eden aile yakını tarafından sunulan bir beyanın olması gereklidir. Rusya Konslosluğu gerek gördüğü durumlarda istenilen evrakların haricinde ek evrak da isteyebilmektedir.

Rus Bayanla Evlenmek İçin Ne Gerekli?

Başvuran kişinin 4 tane fotoğrafı Rus vatandaşının pasaportunun fotokopisi. Evlilik cüzdanı alındıktan sonra Rusça dilinde tercümesi yaptırılmalı Çocuğu olan varsa doğum belgesi almalı ve noterden onaylatmalı.

Rusya Aile Ziyareti sayfamızı ziyaret ediniz.