Rusya’ya Vizesi Giriş Hakkı Olan Yabancı Uyruklu Kişilerin Oturum İzni Başvurusu  İçin Gerekli Evraklar

Rusya vizesi giriş hakkı

Rusya’ya Vizesi Giriş Hakkı Olan Yabancı Uyruklu Kişilerin Oturum İzni Başvurusu  İçin Gerekli Evraklar

  1. Geçici oturum izni başvuru belgesi
  2. Noter tasdikli çevirisi ile beraber başvuran kişinin pasaportu
  3. Oturum izni başvurusunda bulunan kişinin göçmen kartı. (Kart, Rusya’ya giriş sırasında sınır polisi veya Rusya federal göç birimi tarafından damgalanmalıdır)
  4. Geçici oturum izni adına uygulanan yasal ücretin ödendiğine dair fatura
  5. Başvuranın kişinin başvuru tarihinden en geç 30 gün öncesinde aldığı ve Rus hükümeti tarafından tanınan resmi sağlık kuruluşlarından alınan AIDS, bulaşıcı hastalıklar ve tüberküloz olmadığına dair rapor.
  6. Kişinin Rusya’ya giriş tarihinden itibaren en fazla 1 sene içerisinde federal vergi dairesine kayıt yaptırdığını gösteren belge.
Rusya’ya Vizesi Giriş Hakkı Olan Yabancı Uyruklu Kişilerin Oturum İzni Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Rusya’ya Vizesi Giriş Hakkı Olan Yabancı Uyruklu Kişilerin Oturum İzni Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Bu evraklar aile birleşimi yolu ile oturum izni adına istenilen temel evraklardır. Başvuru sonrasında ise kimi durumlarda ek evraklar talep edilebilir.

Rusya’ya Vizesi Giriş Hakkı Olan Yabancı Uyruklu Kişilerin Oturum İzni Başvurusu  İçin Gerekli Evraklar S.S.S

Rusyada oturum izni nasil alinir?

Rusya oturum izni için istenilen belgelerin Rusya'da bulunan noterden onaylanması gerekmektedir. Türkiye'den alınmış olan sabıka kaydıyla Rusya'da bulunan göçmenlik ofisine başvuru yapılması gerekmektedir. Rusya'da ikamet edilecek yerin göçmenlik ofisine başvuruda bulunması gerekecektir.

Rusya Oturma izni icin ne lazim?

Uzun Dönem İkamet İzni İçin Gerekli Belgeler Başvuru formu. Pasaport veya dengi bir belgenin aslı ile fotokopisi. 4 adet biyometrik fotoğraf. İkamet izni boyunca yetecek miktarda maddi imkanın beyanı Sağlık sigortası Son 3 yıl içerisinde sosyal yardım alınmadığına dair imzalı veya mühürlü belgenin aslı.

Rusyay'a nasıl iltica edilir?

Rusya'ya iltica başvurusunda bulunmak istediğinizi varsayalım, o zaman FMS. Ayrıca, Federal Göç Servisi (FMS) Rusya'da mültecileri ele alan tek kurumdur. Rusya'da mülteci statüsü almak veya geçici sığınma hakkı elde etmek. Bununla birlikte, ciddi bürokratik üreticiler ve kapsamlı araştırmalar yapılmalıdır.

Rusya Oturum İzni sayfamızı ziyaret ediniz.