TC Vatandaşları İçin Rusya Vizesi Kalktı Mı?

TC vatandaşları rusya vizesi muaf mı

TC Vatandaşları İçin Rusya Vizesi Kalktı Mı?

 Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu arasında son dönemlerde meydana gelmekte olan ilişkilerin değişimi sonrasında pek çok kişi iki ülke arasındaki vize durumu ile alakalı araştırmalara başladılar.

1 Ocak 2016 tarihi öncesinde 30 günü geçmemek şartı ile yapılan seyahatler için vize muafiyeti içeren anlaşma, Rusya tarafından sonlandırıldı.

Şimdilerde ise Rusya Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi pasaport hamili olan Türk vatandaşlarına karşılık vize uygulaması başlamıştır.

Bu durumdan muaf olanlar ise sadece diplomatik pasaport hamili olan Türk vatandaşları, sadece 90 günlük süreyi aşmadığı takdirde yapacakları seyahatlerinde vizeye ihtiyaç duymayacaklardır.

Rusya için alınmak istenilen vize başvuruları Rusya vize merkezi tarafından kabul edilmektedir. Vizenin sonucunda karar yetkisi olan konsolosluklar ise Rusya İstanbul Başkonsolosluğu, Rusya Ankara Büyükelçiliği, Rusya Antalya Başkonsolosluğu ve Rusya Trabzon Başkonsolosluğudur.

TC Vatandaşları İçin Rusya Vizesi Kalktı Mı

TC Vatandaşları İçin Rusya Vizesi Kalktı Mı

TC Vatandaşları İçin Rusya Vizesi Kalktı Mı? S.S.S

Rusya İçin Vize Gerekiyor mu?

Umuma mahsus pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya'ya giriş yapabilmek için vize almaları gerekmektedir. Gri veya yeşil pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise vizesiz olarak 30 günü aşmayacak seyahatleri için vizesiz giriş yapabilirler.

Moskova Vize Ne Zaman Kalkacak?

Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu arasında imzalanan karışlıklı olarak iki ülke arasında 30 günü geçmeyen seyahatler için vize muafiyetini öngören anlaşma; 1 Ocak 2021'dan itibaren geçerli olmak suretiyle Rusya tarafından sona erdirilip Rusya Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi pasaport hamili Türk vatandaşlarına vize uygulanmaktadır.

Rus Turist Vizesi Kaç Gün?

Rusya turist vizesinin maksimum geçerlilik süresi 30 gündür. Turist vizeleri tek veya çift girişli olarak alınabilmektedir. Rusya vizesi için gerekli evraklar tek veya çift girişli vize başvuruları için değişmemektedir.

Rusya Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.