Uzak Doğu Rusya Vize Muafiyeti

Uzak doğu rusya vize muafiyeti

Uzak Doğu Rusya Vize Muafiyeti

Rusya’nın sahip olduğu uzak doğuda yer alan bölgeleri için içerisinde Türkiye’nin de yer aldığı bazı ülkelerin vatandaşlarının kısa süreli olan seyahatleri adına vize muafiyeti uygulamasına geçiş yapmıştır.

Bu sayede Türk vatandaşları Rusya’nın uzak doğu bölgelerine gitmeden önce elektronik ortamda gerekli bilgilerini girmelerinden sonrasında istedikleri bölgeye vizesiz olarak giriş yapabilirler.

Fakat Türk vatandaşları sadece uzak doğu bölgelerine vizesiz olarak girebilirler, Rusya’nın diğer bölgelerine girmek içinse vize alınması gerekmektedir.

Rusya’nın uzak doğusundaki bölgesine düzenli bir şekilde ülkemizden doğruca ulaşım olanağı olmayıp Rusya üzerinden seyahat yapılacaksa, öncesinde vize alınması doğru olacaktır.

Uzak Doğu Rusya Vize Muafiyeti

Uzak Doğu Rusya Vize Muafiyeti

Uzak Doğu Rusya Vize Muafiyeti S.S.S

Uzakdoğu Rusya Vize Muafiyeti Nedir?

Türk vatandaşları, Rusya'nın uzak doğu bölgesine yapacağı seyahatten önce elektronik ortamda bilgilerini belirtmesi koşuluyla Rusya'nın bu bölgesindeki topraklarına vizesiz olarak giriş yapabilecektir. Ancak bu vize muafiyeti sadece Rusya'nın uzak doğu bölgesi için geçerlidir.

Rusya'nın Uzakdoğu Vize Politikası Nedir?

Turistler ve iş adamları için vize muafiyetinin uygulanmasına şu ülkeler dahildir:Türkiye, Cezayir, Bahreyn, Brunei, Hindistan, İran, Katar, Çin, Kuzey Kore, Kuveyt, Şam, Meksika, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Suudi Arabistan, Singapur, Tunus ve Japonya olmak üzere 18 ülkenin dahildir.

Rusya Turist vizesi sayfamızı ziyaret ediniz.